Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Deathstroke dostaje solowy film

Jeszcze kilka miesięcy temu o Deathstroke’u mówiło się jedynie w kontekście przeciwnika w filmie „The Batman”, teraz zaś dowiedzieliśmy się, że jeden z kultowych przeciwników Mrocznego Rycerza otrzyma własny film. Warner Bros. wybrało już nawet reżysera!

Komiksowy Slade Wilson aka Deathstroke został stworzony przez Marva Wolfmana i George’a Péreza, a po raz pierwszy pojawił się w New Teen Titans vol. 1 #2 w grudniu 1980 roku. Slade Wilson to żołnierz, najemnik i zamachowiec, jeden z najsłynniejszych superzłoczyńcow DC. Jego zabójcze umiejętności walki zostały wzmocnione przez zwiększone możliwości fizyczne i umysłowe, posiada również zdolność szybkiej regeneracji.

Za kamerą solowego filmu Deathstroke’a stanie Gareth Evans, twórca filmowej serii „Raid”. Odtwórca głównej roli pozostaje bez zmian: Joe Manganiello sportretuje Slade’a Wilsona, zarówno w „The Batman” (o ile scenariusz znowu się nie zmieni), jak i w swoim solowym filmie.

deathstroke joe manganiello TOP

Z medialnych doniesień wynika, pomysł solowego filmu Deathstroke’a to inicjatywa samego Evansa, który zaproponował wytwórni realizację tego projektu. Jak na razie nie poznaliśmy żadnych szczegółów fabularnych, ani daty premiery produkcji. W tym ostatnim przypadku mamy jednak kilka prawdopodobnych opcji. Warner Bros. zarezerwowało bowiem w swoim harmonogramie kilka dat dla filmów z uniwersum DC. Kolejnymi komiksowymi widowiskami w planach studia będą: „Liga Sprawiedliwości”, „Aquaman”, „Shazam!” i „Wonder Woman 2”. Można przypuszczać, że później przyjdzie czas na solowy debiut Deathstroke’a.