Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Del Toro znowu o Hellboy 3

Reżyser Guillermo del Toro w ostatnich wywiadach podkreślił, że możliwe jest iż zobaczymy Hellboy 3, jednakże jest to zależne od sukcesu komercyjnego Pacific Rim 2.

Pisaliśmy niedawno o tym, że Ron Perlman zorganizował akcję, by przypomnieć producentom, że Hellboy ma wiernych fanów, którym należy się godne zakończenie trylogii. Odzew na jego kampanię w mediach społecznościowych był ogromny. Fani domagają się by film „Hellboy 3” powstał.

Głos w tej sprawie zabrał reżyser poprzednich części Hellboya – Guillermo del Toro. Podkreślił on, że ostatnia część trylogii może powstać, jednak są pewne zastrzeżenia co do jej produkcji. Zakończenie przygód Hellboya ma kosztować 120 mln dolarów. „Jest to kwota, która znajduje się poza zasięgiem Kickstartera” – zażartował reżyser. Dlatego też jej powstanie jest uzależnione od sukcesu najnowszego filmu Del Toro – „Pacific Rim 2”, który zadebiutuje w kwietniu 2017 roku.
Od premiery “Hellboy II: The Golden Army” minęło już 7 lat, a choć produkcja nie stała się wielkim hitem, to zyskała wielu wiernych fanów, który czekają na kontynuację. Jednakże oficjalnie „Hellboy 3” nie dostał zamówienia i wszelkie wiadomości o nim mają na celu wywrzeć nacisk na producentów i studio, by przychylili się do powstania projektu.