Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Denis Villeneuve nakręci remake Diuny!

 

To już oficjalne wieści: Denis Villeneuve zajmie się reżyserią nowej odsłony „Diuny”. Reżyser przymierzał się do tego projektu od dawna, a teraz w końcu pojawiły się pierwsze informacje o początkach jego realizacji.

Denis Villeneuve po „Arrival” i „Blade Runner 2049” bierze się kolejny duży projekt sf – ekranizację powieści Franka Herberta „Diuna”. Wytwórnia Legendary Pictures wykupiła prawa do filmowej i telewizyjnej ekranizacji „Diuny”. Szczegóły projektu, którym zajmie się Villeneuve są na razie utrzymywane w tajemnicy.

Brian Herbert, syn Franka Herberta, potwierdził na Twitterze, że podpisano już wszystkie niezbędne kontrakty:

„Diuna” przedstawia historię Paula Atrydy, któremu zostaje powierzona opieka nad Arrakis, jedyną planetą w uniwersum, na której znajdują się zasoby bezcennego surowca, dlatego chęć kontrolowania jej jest pragnieniem wielu innych rodzin. Paul i jego ród zostają zdradzeni, a czytelnicy trafiają w wir polityki, religii i związku człowieka z naturą, w którym nie brakuje istnej rebelii.

Powieść Franka Herberta doczekała się już kilku ekranizacji: w 1984 roku David Lynch nakręcił film na jej podstawie, a później powstały również dwa mini-seriale telewizyjne i kilka gier komputerowych. Teraz z „Diuną” zmierzy się Denis Villeneuve. Czy reżyser podoła zadaniu i oczekiwaniom fanów? To się okaże w przyszłości, a jak na razie pozostaje nam cierpliwie czekać na dalsze informacje od studia i twórców.

Umowy dają Legendary prawo nie tylko do filmów, ale również seriali telewizyjnych. Villeneuve ma się zająć projektem filmowym, na temat którego zapewne zacznie się pojawiać stopniowo coraz więcej informacji. Może padnie również pomysł na stworzenie serialu? Kto wie.

Producentami zostali Thomas Tull, Mary Parent i Cale Boyter, a producentami wykonawczymi Brian Herbert, Byron Merritt i Kim Herbert.