Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Denis Villeneuve o postaci Ricka Deckarda

Villeneuve jest obecnie w Toronto w trasie promocyjnej swojego najnowszego filmu pt. „Sicario”. Przy tej okazji podzielił się także kilkoma informacjami na temat swojego kolejnego projektu – sequela „Łowcy androidów”. Reżyser wypowiedział się na temat spekulacji fanów odnośnie postaci Ricka Deckarda. Czy jest on człowiekiem czy replikantem?

Zdjęcia do „Blade Runner 2” rozpoczną się latem 2016 roku. Scenariusz produkcji napisał twórca oryginału – Hampton Fancher we współpracy z Michaelem Greenem. W roli głównej powróci Harrison Ford, a z niepotwierdzonych informacji wynika, że w filmie pojawi się również Ryan Gosling. O fabule sequela wiemy niewiele. Z oficjalnych informacji wynika, że akcja filmu będzie rozgrywać się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach z pierwszej części.

O powrocie Harrisona Forda w roli Ricka Deckarda i o ogólnej współpracy z aktorem, Villeneuve wypowiadał się bardzo entuzjastycznie. Podkreślił, że Ford był istotną częścią projektu jeszcze przed włączeniem się do niego Villeneuve’a. Oprócz tego reżyser zdradził, że Ford jest jednym z jego ulubionych aktorów i nie może doczekać się współpracy z nim.

W trakcie wywiadu Denis Villeneuve został zapytany przez dziennikarza portalu Crave Online wprost, czy Deckard jest replikantem. Reżyser unikał jednoznacznej odpowiedzi, jednak zasugerował, że tajemnica Deckarda będzie jednym z motywów wykorzystanych w sequelu.

„Uwielbiam tajemnice, cienie i wątpliwości. Jedyne, co mogę na tym etapie obiecać fanom, to to, że starannie i z rozmysłem podejdziemy do sekretu Deckarda. Postaramy się rozwikłać tę tajemnicę.”- zdradził Villeneuve.

Dodatkowo reżyser podkreślił, że „Blade Runner 2” będzie filmem niezależnym, ale nawiązującym do oryginału. Możemy więc spodziewać się fabularnego nawiązania do pierwszej części „Łowcy Androidów”, ale w jakiej formie? Niestety Villeneuve nie ujawnił na ten temat dalszych szczegółów, gdyż jest zdania, że o swoich filmach przed premierą stara się mówić jak najmniej. Uważa, że dzięki temu widzowie mają zapewniony najlepszy odbiór obrazu. Zapowiedział również, że dlatego nie będzie zamieszczał w mediach społecznościowych zdjęć z planu i innych informacji.

Kiedy możemy spodziewać się premiery filmu „Blade Runner 2” w reżyserii Denisa Villeneuve? Fani spekulują, że prawdopodobnym terminem jest czerwiec 2017 roku, gdyż właśnie wtedy wypada 35. rocznica premiery „Łowcy androidów”.

„Łowca androidów”, dziś film kultowy, zaliczny do klasyki gatunku, w dniu swojej premiery w 1982 roku, nie odniósł spektakularnego sukcesu. Opowiada on historię Ricka Deckarda, detektywa ze specjalnej jednostki Łowców Androidów, stworzonej by likwidować zagrożenie ze strony humanoidalnych androidów. Tzw. Replikantów używano do kolonizacji planet i prowadzono na nich niebezpieczne badania. Po buncie maszyn, który wybuchł na jednej z pozaziemskich kolonii, zabroniono androidom przebywać na Ziemi.

Kilka z nich, androidów typu Nexus-6 zbiegło, by odnaleźć swoich tworców, jedynych ludzi, którzy mogą zmienić zabezpieczenie wbudowane w androidy – ogranicznik czasowy, przez który po kilku latach umierają. Stworzono go, by chronić ludzką rasę przed ryzykiem, jakie rodzi fakt, że androidy stały się zdolne do odczuwania.

Akcja toczy się w Los Angeles, gdzie detektyw Deckard musi schwytać i wyeliminować zbiegłe androidy, ktore są przekonane, że zasługują na życie równie długie, jak ludzkie.