Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Derek Kolstad przygotuje adaptację Hellsinga!

Twórca „Johna Wicka” przygotuje dla Amazon Studios film oparty o japońską mangę „Hellsing”.

„Hellsing” to manga stworzona w 1998 roku przez Koty Hirano. Jej fabuła została osadzona w czasach współczesnych w Wielkiej Brytanii. Podlegająca brytyjskiej Królowej tytułowa organizacja zajmuje się likwidacją wampirów, które żyją między ludźmi. Na czele Hellsing stoi Integra Fairbrook Wingates Hellsing, dziedziczka arystokratycznego rodu. Jej doradcą i służącym jest agent specjalny-wampir Alucard (jego imię od tyłu to…Dracula), któremu powierzane są najtrudniejsze zadania.

– Kiedy kilka lat temu mój brat zapoznał mnie z mangą i anime „Hellsing”, to od tej pory chciałem stworzyć adaptację. Gdy Mike Callaghan z zespołem nabyli prawa do współpracy z Brianem Kavanaugh-Jonesem i Amazonem, to myślałem, że śnię.

– podkreślił w rozmowie z serwisem Deadline zachwycony Derek Kolstad. Przygotuje on scenariusz aktorskiego filmu „Hellsing”.

Za produkcję będą odpowiadać również Fred Berger, Reuben Liber, Jason Lust oraz sam Kolstad. Producentami wykonawczymi zostali natomiast India Osborne, Pierre Buffin, Tetsu Fujimura oraz Jason Speer. Na chwilę obecną nie znane są dalsze szczegóły projektu, w tym choćby przybliżona data premiery.