Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Detektyw Pikachu i jego śledztwo w nowym spocie z widowiska

Sympatyczny żółty Pokemon zawita na ekrany kin w maju i przemówi głosem Ryana Reynoldsa. Już dziś możemy zobaczyć kolejny klip promujący film. Materiał udostępniono na oficjalnym Twitterze produkcji.


Oficjalny opis „Pokémon: Detektyw Pikachu”:

Cała historia rozpoczyna się w momencie, kiedy niezrównany prywatny detektyw Harry Goodman znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego 21-letni syn Tim próbuje ustalić, co się wydarzyło. W śledztwie pomaga mu były partner Harry’ego – detektyw Pikachu, przezabawny, dowcipny i uroczy Pokémon, który potrafi wprawić w osłupienie nawet samego siebie. Tim i Pikachu, którzy odkrywają, że są w stanie się ze sobą porozumiewać, łączą siły, aby rozwikłać tajemniczą zagadkę, przeżywając jednocześnie trzymającą w napięciu przygodę. Wspólnie poszukują poszlak, przemierzając rozświetlone neonami ulice Ryme City – rozległej, nowoczesnej metropolii, w której ludzie i Pokémony żyją tuż obok siebie w hiperrealistycznym świecie. Spotykają na swojej drodze różne Pokémony i odkrywają wstrząsający spisek, który może położyć kres tej harmonijnej koegzystencji i zagrozić całemu światu Pokémonów.

Kto w obsadzie? Ryan Reynolds sportretuje głównego bohatera filmu – pokemona Pikachu. Nie tylko użyczy stworkowi swojego głosu, ale również go zagra, a wszystko to dzięki technologii motion capture. Obok Reynoldsa w obsadzie „Detective Pikachu” znaleźli się także Justice Smith, Kathryn Newton, Suki Waterhouse, Bill Nighy, Ken Watanabe oraz Rita Ora.

Reżyserią zajął się Rob Letterman („Gęsia skórka”, „Podróże Guliwera 3D”, „Potwory kontra Obcy”, „Rybki z ferajny”), a za scenariusz odpowiadają Nicole Perlman i Aleks Hirsch.

Światowa premiera „Detective Pikachu” została zaplanowana na 9 maja 2019 roku.