Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Dinozaury kontra kosmici – o projekcie

Barry Sonnenfeld podczas promocji „Facetów w czerni 3” opowiadał o swoim projekcie science fiction pod tytułem „Dominion: Dinosaurs Vs. Aliens”.

Sonnenfeld zdradza, że chce opowiedzieć „prawdziwą historię”, która zdradzi, dlaczego 65 mln lat temu dinozaury wyginęły. Ma być to fotorealistyczny film tworzony animacją komputerową.

– Kosmici porozumiewają się w taki sposób, że widz będzie w stanie ich zrozumieć. A dinozaury mają swoją kulturę, chociaż zachowują się jak zwierzęta. Wierzymy, że miały swoją kulturę. Nie mówiły normalnie, ale miały swoje sposoby komunikacji. To w filmie nie będzie problemem i powinno wyjść fantastycznie.

Dodał także o tym, jak dinozaury będą walczyć z kosmitami:

– Mają broń, którą poznają dzięki kosmitom. Są bardzo mądre – to jest jeden z takich elementów związanych z dinozaurami. Można je pokazać takimi, jakie naprawdę były. Znały podstawowe rzeczy, ale uczyły się nowych od kosmitów. Teraz wiecie więcej, niż ktokolwiek o tym filmie.

Barry Sonnenfeld opowiadał, że za kilka tygodni będą przedstawiać scenariusz i pre-wizualizacje studiu, które jest zainteresowane zainwestowaniem w projekt.