Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Dinozaury oszczędzą miasta w Jurassic World 3?

W 3. części “Jurassic World” nie zobaczymy jak pradawne bestie niszczą miasta. Tak ostatnio zapowiedział reżyser widowiska, Colin Trevorrow.

Musimy rozczarować tych, którzy liczyli na to, że po finale “Upadłego królestwa” w kolejnym filmie spod znaku “Jurassic World” zobaczą dinozaury siejące spustoszenie w ludzkich metropoliach. Po ostatnich słowach Colina Trevorrowa szanse na takie sceny w filmie spadły niemal do zera.

Nie wiem, co mogłoby zmotywować dinozaury do zaatakowania miasta. Nie umiem sobie tego wyobrazić. I choć na wolności znalazło się wiele gatunków drapieżników groźnych dla ludzi, to przecież nie mogą się zorganizować. Nie będą się łączyć w grupy niszczące miasta.

– zapowiada reżyser.

To, co jest dla mnie ekscytujące, to wizja w której pewnego mglistego wieczoru dinozaur wpada pod samochód lub przetrząsa śmietniki w poszukiwaniu pożywienia. To świat, w którym świat ludzi i dinozaurów stykają się.

– dodaje.

Na chwilę obecną tworzony jest scenariusz widowiska. Pracuje nad nim Trevorrow wspólnie z Emily Carmichael. Premiera „Jurassic World 3” zaplanowana została na czerwiec 2021 roku.