Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Disnejowski Książę z Bajki doczeka się filmu live-action

Chociaż Disney ma pewne problemy z inną baśniową produkcją – „Pinokio”, z pracy nad którą zrezygnował reżyser Sam Mendes, to wydaje się tym nie przejmować. Wytwórnia ogłosiła właśnie, że aktorską odsłoną baśni „Prince Charming” zajmie się Stephen Chbosky („Piękna i Bestia”, „Charlie”).

„Prince Charming” to projekt, który w końcu doczekał się swojej kolejki. Disney zapowiedział jego realizację już dwa lata temu. Za pierwszą wersję scenariusza jest odpowiedzialny Matt Fogel, jednak nowo wybrany reżyser produkcji zmieni skrypt, by pasował do jego wizji.

Jak na razie nie poznamy więc szczegółów fabularnych filmu. Z pierwszych skromnych doniesień wynika, że Disney zaoferuje nam rewizjonistyczną wersję postaci tytułowego Księcia z Bajki, który już wcześniej gościł wielokrotnie w animacjach wytwórni. Poznamy historię bohatera z punktu widzenia brata Księcia.

Nie wiemy również czy w głównej roli zobaczymy Richarda Maddena, który sportretował Księcia z Bajki w „Kopciuszku” (2015) czy może Disney szykuje zupełnie nowy casting.