Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Disney jednak nakręci Tron?

Ostatnio o zamrożonym przez wytwórnie projekcie trzeciej części „Tron”, pt. „Tron: Ascension”, wypowiedział się reżyser Joseph Kosinski, który nie porzucał nadziei na realizację filmu. Teraz okazuje się, że Disney aktywnie przymierza się do kolejnego filmu ze świata „Tronu”. Jednak zupełnie nowego, będącego rebootem istniejącego cyku!

Do tych informacji dotarł portal The Hollywood Reporter, który twierdzi, że wytwórnia ma już nawet wybranego kandydata do głównej roli w filmie. Ma nim być Jared Leto, którego ostatnio mieliśmy okazję podziwiać w roli Jokera w nagrodzonym Oscarem „Legionie samobójców”.

Jak na razie projekt studia znajduje się w bardzo wczesnej fazie i nie są znane szczegóły fabularne. Podobno Disney chce zmienić wizję scenariusza przygotowaną przez Kosinskiego do filmu „Tron: Ascension”. Reboot cyklu miałby jedynie opierać się na pomysłach twórcy, a Jared Leto miałby pojawić się tam w roli bohatera o imieniu Ares, który znalazł się w nakreślonej wstępnie przez reżysera wizji trzeciej części.

Producentem reboota został Justin Springer, który pracował już wcześniej z Kosinskim przy „Tron: Dziedzictwo”.