Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Disney nie widzi potencjału w New Mutants

Choć dotychczasową serię „X-Men” dokumentalnie zawieszono, a znane postacie zostaną wtłoczone w kolejnych fazach do MCU, to wciąż nierozstrzygnięta została kwestia „New Mutants”. Z opublikowanego niedawno raportu wynika, że wytwórnia nie jest do końca przekonana do tej produkcji.

W ostatnich tygodniach Disney zastanawia się jak wykorzystać zakupione własności Foxa, aby odrobić straty, które wynikają ze złego oszacowania zysków z premier wykupionego studia (m.in. „Mrocznej Phoenix”). Okazuje się, że Myszka Miki nieprzychylnie spogląda na horror osadzony w świecie mutantów i obawia się, że będzie to raczej niszowa produkcja, która nie zagwarantuje zbyt wysokich zysków.

„New Mutants” powstał jeszcze pod kierownictwem 20th Century Fox i wydawało się, że jest to dzieło kompletne, gotowe do dystrybucji, gdy Disney przejął Foxa. Pierwsze materiały z filmu zostały zaprezentowane w 2017 roku, a premiera była przesuwana kilkukrotnie, aż na obecną chwilę kinowy debiutu wyznaczono na kwiecień 2020 roku. Opóźnienia są ponoć spowodowane tym, że Disney zmienił strukturę filmu, choć nadal nie jest optymistycznie nastawiony do realizacji i niektórzy obawiają się, że film albo znowu zostanie przeniesiony, albo nawet skasowany.


Źródło: comicbook.com