Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Disney nie zmieni decyzji w sprawie Gunna

Niestety, nie mamy dobrych wieści dla fanów „Strażników Galaktyki”. Mimo wsparci rzeszy widzów z całego świata i petycji podpisanych przez obsadę widowiska, wytwórnia Walta Disneya pozostaje nieugięta. James Gunn nie zostanie przywrócony na stanowisko.

Prezes studia Disneya Alan Horn, nie zamierza zmieniać zdania w kwestii zwolnienia filmowca. Całą sprawę skomentował ostatnio Chris Pratt, ekranowy Star-Lord:

To trudny czas. Wszyscy kochamy Jamesa, który jest naszym przyjacielem, ale uwielbiamy też granie w “Strażnikach Galaktyki”. To dla nas wszystkich ciężka i bardzo skomplikowana sytuacja. Pragniemy po prostu iść do przodu, wykonać to, co należy, i być najlepszymi ludźmi, jakimi możemy być. – skomentował aktor, dodając, że nie zamierza wypierać się swoich słów z listu otwartego, który wystosowała do Disneya cała obsada: – Wyraziliśmy się tam jasno i szczerze, zgodnie z tym, co czujemy.

Alan Horn zdecydował się na rozmowę z Jamesem Gunnem, jednak było to tylko grzecznościowe spotkanie w celu oczyszczenia atmosfery. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że rozmowy przebiegły uprzejme i były prowadzone na profesjonalnej stopie, jednak Horn nie zmienił swojego stanowiska.