Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Disney Polska – plany repertuarowe na 2018 rok

The Walt Disney Company podzieliło się z widzami harmonogramem planowanych premier, jakie zawitają do kin już w przyszłym roku. Sprawdźcie na jakie produkcje warto czekać!

CZARNA PANTERA
Black Panther
MARVEL
Premiera: 14 lutego
Gatunek: Akcja/Przygodowy
Reżyseria: Ryan Coogler
Scenariusz: Ryan Coogler, Joe Robert Cole
Obsada: Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyon g’o, Danai Gurira, Martin Freeman, Daniel Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke, Angela Bassett, Forest Whitaker, Andy Serkis

T’Challa po śmierci swojego ojca, króla Wakandy, wraca do rodzinnego kraju, by objąć tron. Wkrótce Wakanda zostaje napadnięta przez dawnego wroga. W obliczu niebezpieczeństwa młody władca zbiera sojuszników i robi wszystko, aby pokonać groźnego przeciwnika i ochronić swój dotąd pozostający w izolacji lud, jego kulturę i całą wysoce rozwiniętą technologicznie cywilizację. By udowodnić, że jest godzien miana króla, T’Challa jako Czarna Pantera staje w obronie nie tylko swojej ojczyzny, ale i całego świata.

PUŁAPKA CZASU
A Wrinkle in Time
Premiera: 9 marca
Gatunek: Przygodowy
Reżyseria: Ava DuVernay
Scenariusz: Jennifer Lee
Obsada: Oprah Winfrey, Reese Witherspoon, Mindy Kaling, Gugu Mbatha-Raw, Michael Peňa, Storm Reid, Zach Galifianakis, Chris Pine

Pułapka czasu to widowiskowa produkcja w gwiazdorskiej obsadzie (Reese Witherspoon, Oprah Winfrey, Chris Pine, Mindy Kaling), będąca ekranizacją ponadczasowej powieści autorstwa Madeleine L’Engle.

Meg Murry jest typową nastolatką borykającą się z codziennymi szkolnymi kłopotami. Swoją nieprzeciętną inteligencję i wyjątkowy talent odziedziczyła po rodzicach, którzy są światowej sławy fizykami. Życie rodzinne Meg przewraca się do góry nogami po tajemniczym zniknięciu ojca rodziny, pana Murry (Chris Pine). Pod kierunkiem trzech pozaziemskich przewodniczek (Reese Witherspoon, Oprah Winfrey, Mindy Kaling), które przybyły na ziemię, by pomóc Meg w poszukiwaniu ojca, dziewczyna przenosi się do fantastycznych światów trudnych do objęcia wyobraźnią. Tam stawia czoła potężnemu złu i odkryje, że źródło siły leży w akceptacji swojej indywidualności, a nad strachem najłatwiej zapanować, odnajdując wewnętrzne światło…

AVENGERS: WOJNA BEZ GRANIC
Avengers: Infinity War
MARVEL
Premiera: 26 kwietnia
Gatunek: Przygodowy/Akcja
Reżyseria: Anthony i Joe Russo
Scenariusz: Christopher Markus i Stephen McFeely
Obsada: Scarlett Johansson, Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Benedict Cumberbatch, Chris Pratt, Elizabeth Olsen, Tom Hiddleston, Chris Hemsworth, Tom Holland, Jeremy Renner, Mark Ruffalo, Chris Evans

Avengers: wojna bez granic to wydarzenie w historii kina bez precedensu. Spektakularne starcie na śmierć i życie, przygotowywane od dekady i obejmujące cały świat bohaterów Marvel Studios. Avengersi ramię w ramię z superbohaterami muszą być gotowi poświęcić wszystko, jeśli chcą pokonać potężnego Thanosa, zanim jego plan zniszczenia obróci wszechświat w ruiny. Film wyreżyserowali Anthony i Joe Russo, na podstawie scenariusza Markusa & Stephena McFeely’ów, a wyprodukował Kevin Feige. Producentami wykonawczymi są Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Michael Grillo i Stan Lee.

HAN SOLO: GWIEZDNE WOJNY – HISTORIE
Solo: A Star Wars Story
Premiera: 25 maja
Gatunek: Przygodowy/Komedia
Reżyseria: Ron Howard
Obsada: Emilia Clarke, Alden Ehrenreich, Paul Bettany, Woody Harrelson, Donald Glover

Han Solo i jego nieodłączny przyjaciel Chewbacca powracają w filmie Han Solo: Gwiezdne wojny – historie. Świetna zabawa i niezapomniana przygoda gwarantowane!

INIEMAMOCNI 2
The Incredibles 2
DISNEY/PIXAR
Premiera: 13 lipca
Gatunek: Animacja/Komedia
Reżyseria: Brad Bird

W rodzinie Iniemamocnych przyszła kolej na zmiany! Podczas gdy Helen rozwija swoją karierę zawodową, jej mąż Dan zostaje w domu z dziećmi realizując się w zaciszu domowych pieleszy. Ta nowa sytuacja jest trudna dla wszystkich, a pączkujące nadprzyrodzone zdolności małego Jack-Jacka nie czynią jej łatwiejszą. Kiedy kolejny szwarccharakter planuje genialny i niebezpieczny spisek, cała rodzina Iniemamocnych musi ponownie zjednoczyć siły, aby stawić czoła nowemu wyzwaniu. Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić – nawet dla Iniemamocnych.

CZARNA PANTERA – 14 lutego
PUŁAPKA CZASU -9 marca
AVENGERS: WOJNA BEZ GRANIC -26 kwietnia
HAN SOLO: GWIEZDNE WOJNY – HISTORIE – 25 maja
INIEMAMOCNI 2 -13 lipca
ANT-MAN I OSA – 3 sierpnia
Untitled Christopher Robin Project – 17 sierpnia
Mulan – 2 listopada
Dziadek do orzechów i cztery królestwa – 2 listopada
Ralph Demolka w Internecie – 23 listopada
Marry Poppins Returns – 25 grudnia

Źródło: informacja prasowa