Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Disney przygotuje ekranizację powieści Jakubek i brzoskwinia olbrzymka

Chociaż ekranizacja powieści Roalda Dahla – „BFG: Bardzo Fajny Gigant” nie przyniosła wytwórni oczekiwanych zysków, to Disney nie rezygnuje z pisarza. W planach ma projekt kolejnego filmu w oparciu o jego twórczość. Wybrano już także reżysera produkcji.

Przeniesieniem na ekrany powieści „Jakubek i brzoskwinia olbrzymka” zajmie się Sam Mendes („Spectre”, „Skyfall”). Disney ma już w swoim dorobku animację tej powieści (Henry Selick, 1996r.), jednak tym razem przygotuje jej aktorski remake. Mendes oprócz reżyserii, zajmie również stanowisko jednego z producentów filmu.

Oficjalny opis powieści, która ukazała się nakładem wydawnictwa Znak pt. „James i ogromna brzoskwinia” poniżej:

W 2016 roku Roald Dahl obchodziłby setną rocznicę urodzin. Charlie i fabryka czekolady oraz Matylda należą do kanonu ulubionych lektur szkolnych. Można je też zobaczyć w wersjach filmowych. Z okazji jubileuszu Steven Spielberg wyreżyserował inną jego książkę – BFG, czyli opowieść o Bardzo Fajnym Gigancie.

Rodzice Jamesa zostają stratowani przez wściekłego nosorożca. Chłopiec trafia pod opiekę dwóch wrednych ciotek. Pewnego dnia w ich ogrodzie wyrasta wielka brzoskwinia. Głodny James odgryza kawałek i przenosi się do niezwykłego świata, w którym żyją owady ludzkich rozmiarów. Wybierz się w brzoskwiniową podróż!

Dahl James i ogromna brzoskwinia okładka