Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Disney szuka reżysera aktorskiej odsłony Miecz w kamieniu

Wytwórnia zaczęła negocjacje z Juanem Carlosem Fresnadillo („28 tygodni później”), któremu pragnie powierzyć stanowisko reżysera aktorskiej wersji animacji z 1963 roku.

Kolejnym z aktorskich projektów Disneya będzie film o królu Arturze. „Sword in the Stone” („Miecz w kamieniu”) to animacja Disneya z 1963 roku, której oficjalny opis znajdziecie poniżej:

„Miecz w kamieniu” to pełna magii, zachwycająca klasyczną animacją i cudownymi postaciami, disneyowska wersja średniowiecznej legendy o przygodach Króla Artura. Ten, kto wyciągnie uwięziony w wielkim kamieniu złoty miecz, zostanie koronowany na Króla Anglii! Wielu śmiałków próbowało sprostać temu wyzwaniu. Bezskutecznie! Dla młodego giermka o imieniu Wart, zadanie to wydaje się być niemożliwe do wypełnienia – wszak tylu godniejszych od niego próbowało już wcześniej swoich sił. Jednak z niewielką pomocą tajemniczego czarodzieja Merlina i swego opierzonego przyjaciela Sowy, Wart zdaje się być bliski urzeczywistnienia marzeń.

Scenariusz aktorskiej wersji „Sword in the Stone” napisał Bryan Cogman („Gra o tron”), a produkcją zajmie się Brigham Taylor.