Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Disney szykuje nam musicalowego Aladyna?


Aktorski „Aladyn” ma być autorskim filmem Guya Ritchiego, a teraz dowiedzieliśmy się, że film będzie zawierał wiele elementów muzycznych. Zdradził to sam reżyser projektu, odnosząc się do wcześniejszych pogłosek o formie energetyzującego musicalu.

Ritchie znajduje się obecnie w trasie promocyjnej swojego najnowszego filmu – „Król Artur: Legenda miecza”. W jednym z wywiadów zdradził jednak kilka informacji o swoim kolejnym projekcie, który powstanie dla Disneya:

Naprawdę trudno byłoby z tego nie zrobić musicalu. Obecnie jest za wcześnie by precyzować szczegóły, bo sam jeszcze w pełni nie skupiłem się na tym projekcie. Nadal prowadzimy castingi, poszukujemy obsady i jeszcze nie określiliśmy dokładnego kierunku, jaki obierzemy w tym filmie. Jestem pewny, że wszystko się wyjaśni, ale na razie jest jeszcze za wcześnie. – podkreśla reżyser.

Jak na razie nie posiadamy konkretnych wieści odnośnie obsady filmu. Niedawno pojawiły się pogłoski, że Disney chce obsadzić Willa Smitha w roli Dżina, jednak wynik negocjacji nie został oficjalnie potwierdzony przez żadną ze stron.

Pewne jest, że reżyserią aktorskiego „Aladyna” zajmie się Guy Ritchie na podstawie scenariusza Johna Augusta („Frankenweenie”, „Charlie i fabryka czekolady”). Prace na planie mają rozpocząć się w lipcu w Wielkiej Brytanii.