Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Diuna 2 z opóźnieniem

Niespodziewanie premiera wyczekiwanej kontynuacji „Diuny” Denisa Villeneuve została przesunięta na późniejszy termin.


Nowa adaptacja „Diuny” Franka Herberta spotkała się z pozytywnym przyjęciem fanów i zapewniła wytwórni kasowy sukces. Nic dziwnego, że Warner Bors. powierzył realizację sequela reżyserowi jedynki, Denisowi Villeneuve. Okazało się jednak, że termin premiery został przesunięty i na film poczekamy nieco dłużej.

„Diuna 2” wejdzie do kin 17 listopada 2023 roku, czyli z miesięcznym poślizgiem. Tego samego dnia na wielki ekran trafi prequel „Igrzysk Śmierci” – „Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży”.

Prace na planie „Diuny 2” mają rozpocząć się tej jesieni w Budapeszcie. Za kamerą ponownie stanie Denis Villeneuve, a w obsadzie filmu zobaczymy też nowych bohaterów powieści Herberta.

Villeneuve wspólnie Jonem Spaihtsem rozpisał scenariusz „Diuny 2”. Do swoich ról powrócą m.in. Timothée Chalamet (Paul Atryda/Muad’Dib), Zendaya (Chani), Rebecca Ferguson (Lady Jessika), Josh Brolin (Gurney Halleck), Stellan Skarsgård (Vladimir Harkonnen), Dave Bautista (Glossu Rabban), a także Javier Bardem (Stilgar). Nowymi nazwiskami w obsadzie są natomiast: Christopher Walken (wcieli się w Padyszacha Imperatora Shaddama IV), Florence Pugh (zagra córkę Padyszacha, Irulanę) oraz Austin Butler, który pojawi się w roli Feyd-Rauthy.