Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Diuna i Godzilla vs Kong wyłącznie w kinach?

W mediach pojawiły się doniesienia, że wytwórnia Legendary nie zgadza się na premierę swoich widowisk na platformie streamingowej HBO Max.

Niedawno informowaliśmy, że jest szansa, by wielkie premiery Warner Bros. Pictures – w tym „Diuna” oraz „Godzilla vs Kong”, pojawią się w ofercie jednej z platform VOD. Teraz jednak okazuje się, że partner biznesowy wytwórni, studio Legendary Pictures, jest niechętne dystrybucji widowisk w HBO Max. Sprawę skomentował specjalista branży, Mike Fleming Jr:

Słyszałem, że Legendary Entertainment ma zamiar wysłać, jeśli już nie wysłało, listy prawne do Warner Bros. Pictures, w których kwestionuje decyzję o włączeniu „Diuny” Denisa Villeneuve’a do umowy z HBO Max. Możliwe, że zawrą w nich również „Godzilla vs Kong”. Podobno Legendary rozmawiało już wcześniej o dystrybucji tych widowisk z Netflixem, który oferował im 250 mln dolarów za film, zanim WarnerMedia zablokowało transakcję. Z moich źródeł wynika, że Legendary nie zostało wcześniej poinformowane o zamiarach włączenia do oferty HBO Max widowisk “Diuna” i “Godzilla vs Kong”.

Jeśli sytuacja rzeczywiście tak wygląda, to Legendary ma podstawy prawne do kwestionowania decyzji koncernu WarnerMedia. W dużej mierze to właśnie Legendary Entertainment sfinansowało wspomniane widowiska, a w przypadku „Godzilla vs Kong” mówi się o wyłożeniu 75% budżetu.

„Godzilla vs. Kong” ma mieć premierę 21 maja 2021 roku, a „Diuna” – 1 października 2021 roku.