Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Diuna jako trylogia Villeneuve’a?’

Reżyser najnowszej ekranizacji „Diuny” Franka Herberta, Denis Villeneuve zapowiedział, że chciałby nakręcić trzy filmy z cyklu. Jakie są szanse na pełną realizację wizji filmowca?

Niedawno włodarze Warner Bros. zapowiedzieli, że z pewnością powstanie kontynuacja „Diuny”. A jeżeli z sequelem wszystko pójdzie po myśli reżysera, to doczekamy się także trzeciego widowiska osadzonego pustynnej planecie Arrakis.

Już wcześniej reżyser zapowiadał w wywiadach, że w jego głowie projekt „Diuna” składa się z trzech filmów. Pierwsze widowisko gości na ekranach i spotkało się z ciepłym przyjęciem fanów i krytyków. Villeneuve chce opowiedzieć całą historię Paula Atrydy.

„Diuna” (2021)jest ekranizacjąjedynie połowy pierwszego tomu kultowego cyklu Herberta. Widowisko „Diuna: Część Druga” ma trafić do kin 20 października 2023 roku i ukaże dalsze wydarzenia opisane w pierwszej książce. Trzeci film, jeżeli dojdzie do jego realizacji, zostanie oparty na powieści „Mesjasz Diuny”:

– Herbert stworzył sześć powieści. Im więcej pisał, tym bardziej historia stawała się psychodeliczna. Nie wiem sam, jak niektóre z nich mogłyby zostać przeniesione na ekran. Ale wszystko po kolei. Jeżeli kiedykolwiek będę miał okazję nakręcić drugą część „Diuny” i „Mesjasza Diuny” to będzie dla mnie błogosławieństwem.

– podkreślił reżyser.

A jeśli jesteście ciekawi jak stworzono filmową postać Barona Harkonnena, którego sportretował genialny Stellan Skarsgård, to obejrzyjcie najnowszy zakulisowy materiał z planu „Diuny”: