Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Diuna: Stellan Skarsgård spędzał 8 godzin w charakteryzatorni

Aktor w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że spędzał osiem godzin dziennie na przemianie w swoją postać z „Diuny”. Stellan Skarsgård w nadchodzącym widowisku wciela się w barona Vladimira Harkonnena.

Stellan Skarsgård ujawnił w niedawnym wywiadzie z Daily Beast, że pracując na planie „Diuny” spędzał osiem godzin dziennie na fotelu do makijażu, by przekształcić się w złowrogiego barona Vladimira Harkonnena.

– Na planie filmu pracowałem przez 8 czy 10 dni, więc a postać barona nie pojawia się w nim zbyt często. Jednak jego obecność będzie odczuwalna. Jest on niezwykle przerażającą osobowością. Nawet gdy nic nie mówi, to myślę, że będziecie się go bać.

– zapowiada aktor.

– Jest też wyjątkowo gruby. Codziennie spędzałem osiem godzin na fotelu do makijażu. W niektórych scenach wyglądam na bardzo wysokiego, ponieważ lewituję.

– powiedział aktor o swojej postaci, baronie Vladimirze Harkonnenie.

„Diuna” w reżyserii Denisa Villeneuve’a jest oparta na powieści Franka Herberta z 1965 roku. Podobnie jak powieść Herberta widowisko Villeneuve’a będzie śledzić losy młodego szlachcica Paula Atrydy, który będzie bronił swojej rodziny przed ich rywalami, złowrogim rodem Harkonnenów.

Gwiazdami obsady nowej odsłony „Diuny” są: Timothée Chalamet (Paul Atryda), Josh Brolin (Gurney Halleck), Oscar Isaac (Leto Atryda), Rebecca Ferguson (Lady Jessica) i Jason Momoa (Duncan Idaho). W widowisku zagrają też m.in. Dave Bautista (Glossu “Bestia” Rabban), Stellan Skarsgård (Baron Harkonnen), Charlotte Rampling (Wielebna Matka Mohiam), David Dastmalchian (Piter De Vries), Javier Bardem (Stilgar), Zendaya (Chani) oraz Chang Chen (Wellington Yueh).

Scenariusz „Diuny” przygotowali Jon Spaihts i Eric Roth we współpracy Villeneuve’em, a muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer. Produkcją obrazu zajęli się Thomas Tull, Mary Parent oraz Cale Boyter, a na stanowiskach producentów wykonawczych zasiedli Brian Herbert, Byron Merritt oraz Kim Herbert.

Premiera widowiska, początkowo planowana na 2020 rok została przesunięta na 1 października 2021 roku. Poniżej przypominamy oficjalny zwiastun widowiska: