Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Dlaczego Aragorna nie ma w Hobbicie?

Pomimo tego, że większość głównych postaci Władcy Pierścieni pojawi się w filmie Hobbit, nie ma wśród nich Aragorna. Viggo Mortensen wypowiedział się na ten temat w ostatnio udzielonym wywiadzie.

Okazuje się, że producenci Hobbita raz zapytali aktora o to, czy zagrałby ponownie Aragorna. Mortensen stwierdził, że z przyjemnością ponowie zagra tego bohatera, ale potem nikt nie zgłosił się do niego z propozycją.

Pewnego razu producenci spytali mnie, czy zagrałbym w Hobbicie, odpowiedziałem, że tak, jeśli Aragorn ma być w pomoście pomiędzy Hobbitem a Władcą Pierścieni, ponieważ w książce go nie ma. Wolałbym sam to zrobić, niż zobaczyć kogoś innego w tej roli, ale potem nikt mnie nie zaprosił, a film już jest kręcony. Nie ma mnie w tym filmie, chyba że producenci mają jakiś plan na ostatnią chwilę. Myślę, że do tego czasu usłyszałbym o tym – czytamy w wywiadzie.

 

Wielbiciele Władcy Pierścieni wiedzą, że Aragorn ma 87 lat, więc w czasach drugiego Hobbita, który ma być pomostem łączącym filmy z Drużyną Pierścienia postać byłaby dorosła. Na tę chwilę Mortensen nie ma nadziei, że jeszcze będą go chcieli w tym filmie.