Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Dlaczego Blade Runner 2049 osiągnął słabe wyniki w box office?

„Blade Runner 2049” to jeden z najlepiej ocenionych przez krytyków filmów 2017 roku, ale mimo tego nie spisał się zbyt dobrze w box office. Ridley Scott uważa, że wiąże się to z tym, że film jest po prostu za długi. Podczas jednego z wywiadów w ramach promowania swojego nowego filmu, „All the Money in the World”, został zapytany o to, jak przyjął sequel klasyka sprzed 30 lat.

Muszę uważać na to, co mówię. To było * długie. A większość tego scenariusza jest moja… Siedziałem ze scenarzystami przez niezmiernie długi czas. – zdradza Scott.

W innym z wywiadów twórca przyznał, że spokojnie mógłby wyciąć jakieś 30 minut filmu, który ostatecznie trwał 2 godziny i 43 minuty. Jednak to nie był całkowicie jego film, bowiem reżyser, Denis Villeneuve, miał sporo do powiedzenia, a studio stało po jego stronie.

Ale wielki pomysł i tak wywodzi się z Blade Runnera. Tyrell to miliarder, może jedynie 5 czy 10 % jego biznesu to sztuczna inteligencja. Podobnie jak Bóg, stworzył perfekcyjne istoty, z różnych względów i powodów nie różnią się one znacznie od ludzi. Potem sobie mówi: „Wiecie co? Stworzę sztuczną inteligencję. Mam mężczyznę i kobietę, nie będą wiedzieli, że oboje są sztuczną inteligencją, doprowadzę do ich spotkania, zakochają się w sobie, skonsumują związek i będą mieli dziecko.”. To jest pierwszy film. A drugi film mówi o tym, co się stało z dzieckiem? Musisz mieć dziecko, nie możesz mieć matki, więc matka musi w jakiś niewytłumaczalny sposób umrzeć niedługo po urodzeniu dziecka… Kości zostają znalezione w pudełku pod drzewem, to moja sprawka. I moją sprawką jest cyfrowa dziewczyna. – dodaje Scott.