Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Dlaczego Gaiman i Del Toro nie zajęli się ekranizacją Doktora Strange?

Marvel Studios obecnie pracuje nad swoim nowym projektem, który skupia się na postaci Doktora Strange. Za kamerą stoi Scott Derrickson, a w roli głównej występuje nikt inny jak Benedict Cumberbatch, który od jakiegoś czasu bierze udział w coraz ciekawszych produkcjach. Jednak jakiś czas temu to Neil Gaiman i Guillermo del Toro mieli pracować wraz z Marvel Studios nad tą ekranizacją.

Gaiman wspomniał o tym ostatnio na swoim Twitterze odpowiadając na wpis Kurta Busieka. Autor nigdy nie ukrywał, że marzył o tym, aby stać się częścią tego projektu. Bardzo chciał stworzyć scenariusz, a del Toro bardzo szybko podłapał ten sam klimat i chciał stanąć za kamerą. Dlaczego więc Marvel Studios zrezygnowało z tej pary?

Guillermo del Toro w 2008 roku wypowiedział się w tym temacie następująco:

„Rozmawiałem z Neilem Gaimanem (o napisaniu tego). Powiedziałem, że to bardzo interesująca postać, ponieważ można go przedstawić w bardziej soczystej formie okultystyczno-detektywistycznej, bądź magicznej. Inaczej niż było to zrobione chociażby w Weird Tales… Pomysł na bohatera, który naprawdę para się okultyzmem, gdzie coś nadprzyrodzonego jest brane za pewnik, a nie jak w Archiwum X. To byłoby interesujące.”

Prawdopodobnie wizja Gaimana i del Toro nie do końca wpasowałaby się w uniwersum Marvela, dlatego takie zmiany. Być może Marvel nie był gotowy na ich podejście do sprawy. Pozostaje nam tylko snuć wyobrażenia odnośnie tego, jak „Doctor Strange” mógłby wyglądać, gdyby Gaiman i del Toro faktycznie się nim zajęli.

Światowa premiera „Doctor Strange” w reżyserii Scotta Derricksona jest zaplanowana na 26 października przyszłego roku.