Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Dlaczego Joss Whedon zrezygnował ze współpracy z Marvelem?

 

Znany reżyser, scenarzysta i producent, Joss Whedon, wyjaśnia, dlaczego postanowił zakończyć swoją współpracę z MCU. Ostatnio pracował nad scenariuszem do filmu „Avengers: Czas Ultrona”, ale był to jego ostatni projekt związany z Marvelem.

W trakcie sesji Q&A ze stowarzyszeniem Oxford Union, został zapytany o to, czy będzie jeszcze zaangażowany w uniwersum Marvela, odpowiedział następująco:

Nie. Wiecie, że byłem dla nich kimś w rodzaju Consigliere przez jakiś czas… Nie ujawnia się zatem faktów… Ale miałem swój udział we wszystkich filmach w drugiej fazie, ale potem musiałem się skoncentrować tylko na Ultronie, i po części wiedziałem, że kiedy skończę, to będę sobie musiał zrobić przerwę. Więc to zrobiłem – nie dlatego, że się nie dogadywaliśmy – po prostu czułem coś stylu „Nie mogę…”.

W dalszej części rozmowy Whedon kontynuuje:

To trwało pięć lat, jak pracowałem nad Avengersami albo T.A.R.C.Z.Ą…. To był ogromny prezent, jaki mi podarowali. Rzucili mi setki milionów dolarów i powiedzieli: „rób, co chcesz”, co jest bardzo rzadko spotykane, więc miałem sporo szczęścia. Równie ważne jest dla mnie jednak to, aby nie robić tylko swoich rzeczy i czegoś mniejszego, ale tworzyć nowe wyzwania dla samego siebie, ponieważ w innym wypadku zacząłbym się powtarzać.

Cały wywiad z Whedonem możecie obejrzeć poniżej.