Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Dlaczego Will Smith zrezygnował z Dnia Niepodległości?

Czy zdawaliście sobie sprawę z tego, że aktor stanął w zeszłym roku przed naprawdę trudną decyzją? Mógł ponownie walczyć z kosmitami w „Dniu Niepodległości: Odrodzeniu” albo zrobić coś zupełnie innego i pojawić się w „Legionie Samobójców”. Chyba nie musimy odpowiadać na pytanie, co wybrał.

Wiele osób zastanawiało się, dlaczego aktor wybrał postać Deadshota a nie Kapitana Stevena Hillera. Aktor postanowił to wyjaśnić:

Miałem przed sobą dwa scenariusze: „Dzień Niepodległości 2” i „Legion Samobójców”. Musiałem wybierać pomiędzy nimi. Wybór o tym, żeby iść do „Legionu Samobójców, nie wiedząc nic o walorach samego filmu, był decyzją o próbie pójścia do przodu, spróbowania czegoś nowego, zamiast kurczowego trzymania się przeszłości i cofania się. Bardzo chciałem iść naprzód i zrobić coś nowego, stworzyć coś i mieć nadzieję, że natchnie mnie to do dalszego rozwoju. – powiedział aktor.

Ponieważ Will Smith nie wrócił do walki z kosmitami, to reżyser Roland Emmerich uśmiercił jego bohatera, więc zapewne nie zobaczymy go też w potencjalnej części trzeciej. A jeżeli chcielibyście ponownie zobaczyć go w roli Deadshota to macie taką okazję, gdyż „Legion Samobójców” jest już dostępny w wersji na DVD, gdzie nie zabraknie również dodatkowych materiałów bonusowych.