Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Do kogo należeć będzie rekord w box office w USA i na świecie? Terminator: Genisys czy Jurassic World?

Długi, świąteczny weekend w USA związany z 4 lipca – Dniem Niepodległości, nie jest zbyt lubianym przez kina i dystrybutorów okresem roku. Bowiem wówczas Amerykanie wolą spędzać czas na świeżym powietrzu grillując, niż wybierać się do kina. Poniżej prezentujemy box office w Stanach Zjednoczonych i box office światowy.

Box office USA mógł zaskoczyć bo spodziewano się, że ten świąteczny weekend przyniesie zmianę na pozycji lidera w USA. Jednakże “Jurassic World” kolejny raz w zestawieniu nie ma sobie równych i nadal zajmuje pierwsze miejsce z kwotą 30,9 mln dolarów. Drugie miejsce zaś zajęła najnowsza animacja Pixara – “Inside Out” z wynikiem 30,1 mln dolarów. Z kolei słaby powrót zaliczył “Terminator: Genisys”. Debiut nowego Terminatora nie należy do udanych, mimo mocnej promocji i wielu niesamowitych akcji zorganizowanych przez Arnolda Schwarzeneggera. Produkcja pojawiła się na 3 miejscu zestawienia z wynikiem 28,7 mln dolarów. Czwarte miejsce zajął film “Magic Mike XXL”. Historia striptizera nie przyciągnęła przed ekrany żeńskiej widowni i zanotowała niezbyt satysfakcjonującą 4 lokatę z wynikiem 11.6 mln dolarów. Pierwszą piątkę zamyka druga część przygód nieznośniego misia – “Ted 2” z wynikiem 11 mln dolarów.

Kolejne produkcje w TOP 10 USA prezentują się następująco:

“Max” – 6,6 miliona dolarów
“Agentka – 5,5 miliona dolarów
“San Andreas” – 3 miliony dolarów
“Earl i ja i umierająca dziewczyna” – 1,3 miliona dolarów
“Dope” – 1,1 miliona dolarów.

W box office światowym “Terminator: Genisys” wypada znacznie lepiej. Produkcja uzyskała najlepsze otwarcia w 28 krajach. Najwięcej widzów do kin nowy Terminator przyciągnął w Rosji, gdzie uzyskał wynik 12 mln dolarów oraz w Korei – 11,1 mln dolarów. Film zarobił łącznie 85,5 mln dolarów. Drugie miejsce zajęły “Minionki”. Weekendowe wpływy z tej produkcji przyniosły zysk w postaci 54,3 mln dolarów, a od premiery, która miała miejsce w dniu 17 czerwca, obraz zarobił już 124,2 mln dolarów. A należy podkreślić, że “The Minions” nie miały jeszcze swojej premiery w USA.

Miejsce 3 w światowym box office należy do “Jurassic World”. Superprodukcja o dinozaurach zarobiła 42 mln dolarów, a zagraniczne wpływy przekraczają już 800 mln dolarów, co powoduje, że film znalazł się na 5 miejscu z wynikiem 1 385 mln dolarów. Tym samym zdeklasował dotychczasowego lidera – marvelowską ekranizację “Avengers: Czas Ultrona”.