Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Do obsady ekranizacji Dziewczyny z pociągu dołączają kolejne gwiazdy

Film na podstawie światowego bestsellrea Pauli Hawkins pt. „Dziewczyna z pociągu” przygotują DreamWorks SKG oraz Marc Platt Productions.

Reżyserią zajmie się Tate Taylor („Służące”, „Ładni brzydcy ludzie”), a adaptacją powieści na potrzeby filmu zajmie się Erin Cressida Wilson („Sekretarka”, „Chole”).

Właśnie ogłoszono, że w obsadzie produkcji zobaczymy Allison Janney („Mamuśka”), która wcieli się w postać policjantki.
Oprócz niej w filmie zobaczymy również Emily Blunt („Na skraju jutra”) jako Rachel oraz Rebeccę Ferguson („Mission: Impossible – Rogue Nation”) w roli Anny, a także Jareda Leto („Mr. Nobody”), Justina Theroux („Pozostawieni”), Édgara Ramíreza („Ultimatum Bourne’a”) oraz Haley Bennett („Prosto w serce”).

Książka Pauli Hawkins „Dziewczyna z pociągu” ukazała się w Polsce w tym miesiącu nakładem wydawnictwa Świat Książki.

Oficjalny opis trzymającego w napięciu thrillera, polecanego przez samego Stephena Kinga przedstawia się następująco:

„Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów. Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni. I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza.
Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu.”

Premiera filmu „The Girl on the Train” została zapowiedziana na październik 2017 roku.