Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Dochody branży kinowej w ostatni weekend lipca

Za nami już połowa wakacji, a w kinach w Stanach Zjednoczonych najlepiej radzi sobie „Dunkierka” od Christophera Nolana. Pojawiły się już pierwsze roczne podsumowania box office.

Najnowsze dzieło Nolana, „Dunkierka”, w drugim tygodniu po premierze nadal pozostaje najlepiej sprzedającym się tytułem w amerykańskich kinach. W ostatni weekend ten dramat wojenny zarobił dla Warner Bros. kolejne 28 mln $ w samych Stanach, a globalne wpływy widowiska przekroczyły już 234 mln $.

Zupełnym niewypałem okazała się natomiast animacja studia Sony Pictures, „The Emoji Movie” („Emotki. Film”). W weekend otwarcia zdołała zebrać jedynie 25 mln $ (przy budżecie w wysokości 50 mln), zbierając bardzo słabe recenzje od krytyków i widzów.

Na trzecim miejscu zestawienia znalazła się komedia studia Universal, „Girls Trip”, która w drugim tygodniu wyświetleń zarobiła w USA ponad 20 mln $, gromadząc na swoim koncie łącznie ponad 67 mln $ przy 19 mln budżecie.

Czwarte miejsce należy do „Atomic Blonde” z Charlize Theron w roli głównej. Superprodukcja w reżyserii Davida Leitcha zarobiła na otwarciu przyzwoite 18 mln $ przy budżecie w wysokości 30 mln, a łączne wpływy z otwarcia przekroczyły 24 mln $.

Weekendowe TOP5 zamyka „Spider-Man: Homecoming”, który w 4 tygodniu wyświetleń dodał na swoje konto ponad 13 mln. Globalne wpływy superprodukcji na podstawie komiksów Marvela z Tomem Hollandem w tytułowej roli przekroczyły 630 mln (przy budżecie w wysokości 175 mln$).

W pierwszej dziesiątce weekendowego zestawienia znalazły się również „War for the Planet of the Apes” (10,3 mln), „Despicable Me 3” (7,7 mln), „Valerian and the City of a Thousand Planets” (6,8 mln), „Baby Driver” (4 mln) oraz „Wonder Woman” (3,5 mln).

Pojawiło się także pierwsze zestawienie dotyczące 100 najlepszych tytułów 2017 roku. W tym przypadku pierwsza 10 prezentuje się następująco:

100 tka tytułów

Źródło: boxofficemojo.com