Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Doczekamy się ekranizacji Superman: Red Son?

Temat projektu adaptacji komiksu „Superman: Red Son” przewija się w mediach od 2008 roku. Już wówczas Mark Millar wspominał o gotowym scenariuszu, wybranym reżyserze (Matthew Vaughn ), ale ostatecznie nic z planów trylogii nie wyszło. Tym razem, gdy DC Extended Universe na dobre zagościło na dużym ekranie, temat powraca. Czy ma realne szanse powstać?

Mark Millar korespondował w tej sprawie z Jordanem Vogtem-Robertsem w mediach społecznościowych. Reżyser „Konga: Wyspy Czaszki” zdradził, że przedstawił Warner Bros. pomysł na ekranizację „Red Son”, który jednak wytwórnia odrzuciła. Całej spawie przyjrzeli się dziennikarze Den of Geek.

Według nich studio ma poważne plany wprowadzenia „Superman: Red Son” na ekrany w bliżej nieokreślonej przyszłości. Sam Millar odniósł się do tych informacji z dozą sceptycyzmu, gdyż wg niego Warner Bros. może jedynie przeszukiwać bazę zamrożonych scenariuszy w poszukiwaniu interesującego projektu, którym mogliby przyciągnąć do siebie znanych reżyserów. Nie wykluczył jednak, że takim wabikiem mógłby być właśnie film na podstawie „Superman: Red Son”.

Te pogłoski mogą się sprawdzić, zwłaszcza w świetle ostatnich zapowiedzi o kinowej ofensywie DC i Warner Bros., które planują nawet 4 filmy z komiksowego uniwersum rocznie.

suepr red