Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Dokrętki do Ligii Sprawiedliwości kosztowały 25 milionów

Kiedy Zack Snyder zrezygnował z udziału w „Lidze Sprawiedliwości” – wspólnej produkcji Warner Bros. i DC Films jego miejsce zajął Joss Whedon Co ciekawe, wcale nie jest pewne, że nazwisko reżysera pojawi się w napisach końcowych – przy okazji wypłynęło także kilka informacji o dodatkowych (i bardzo drogich) powtórkach zdjęć.

W ten weekend Warner Bros. opublikowało nowy zwaistun “Ligii Sprawiedliwości”. W opisie napisano: „Film Zacka Snydera i Jossa Whedona, w obsadzie Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Jason Momoa, Ezra Miller i Ray Fisher.”. To pierwszy raz, kiedy w ogóle wymieniono nazwisko Whedona jako twórcy filmu, a ostatecznie studio usunęło wzmiankę z trailera. Co ciekawe, decyzja ta leży po stronie Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych. Zanim Whedon został reżyserem produkcji, brał aktywny udział w tworzeniu scenariusza.

Nową informacją jest fakt, że studio wydało 25 milionów dolarów na powtórzenie części zdjęć – zajęło to prawie 2 miesiące, co oznacza znaczne wydłużenie początkowo zakładanego okresu zdjęć.

Od każdej reguły są wyjątki: wielu reżyserów figuruje w napisach jako współtwórcy – np. Bracia Coen czy Russo – ponieważ są oni inaczej postrzegani przez Gildię.

“Liga sprawiedliwości” pojawi się w kinach 17 listopada.

jl poster