Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Doktor Dolittle z Downeyem Jr. zawita do kin z opóźnieniem

Universal Pictures poinformował, że premiera widowiska “Podróże Doktora Dolittle” z Robertem Downeyem Jr. w roli głównej opóźni się o 9 miesięcy.

Początkowo film “The Voyage Of Doctor Dolittle” miał zawitać do kin w kwietniu przyszłego roku, jednak wytwórnia przesunęła premierę na 17 stycznia 2020 roku.

Widowisko będzie ekranizacją książki autorstwa Hugh Loftinga, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka. Poniżej prezentujemy oficjalny opis powieści:

Doktor Dolittle wyrusza na wyprawę do odległych krain, podczas której czekają go zdumiewające przygody. Towarzyszy mu jako asystent Tomek Stubbins i to właśnie on snuje opowieść o tej ekscytującej podróży. W towarzystwie swoich ukochanych zwierząt z papugą Polinezją na czele bohaterowie udają się na tajemniczą wyspę Czepiaków w poszukiwaniu zaginionego podróżnika, Długiej Strzały. Po wielu fascynujących przygodach na morzu podróżnicy docierają na pływającą wyspę. A tam… przygody rozpoczynają się na dobre: doktor uwalnia Długą Strzałę, uczy Indian wielu pożytecznych rzeczy, pertraktuje z wielorybami i odbywa pouczającą pogawędkę z wielkim ślimakiem morskim, w rezultacie której bohaterowie wyruszają na kolejną pasjonującą wyprawę, tym razem na dno oceanu.

Scenariuszem i reżyserią filmu zajmie się Stephen Gagha (“Syriana”, “Traffic”, “Regulamin zabijania”), a w obsadzie widowiska obok Roberta Downey Jr. pojawią się też Tom Holland, Rami Malek, Emma Thompson, Ralph Fiennes, Marion Cotillard, Selena Gomez, Antonio Banderas, John Cena, Michael Sheen oraz Carmen Ejogo.

doc do cast