Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Doktor Doom jak Zimowy Żołnierz?

Noah Hawley („Fargo”, „Legion”) pracuje nad solowym filmem dla Doktora Dooma. Twórca zdradził garść szczegółów o swoim projekcie. Jak się okazuje, Hawley czerpał inspiracje z innej komiksowej superprodukcji, „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz”.

Hawley pracuje nad scenariuszem widowiska „Doktor Doom”. Oto co zdradził ostatnio na temat swojej pracy:

W postaci Dooma ciekawi mnie to, że jest on królem wschodnioeuropejskiego kraju. Czy jego historię da się opowiedzieć w konwencji politycznego thrillera, który miesza gatunki? Coś podobnego świetnie zadziałało w przypadku „Kapitana Ameryki: Zimowego żołnierza”. Choć w przypadku Dooma mamy nieco inną sytuację, to wiem, że na pewno nie chcę rozpoczynać na nowo franczyzy Fantastycznej Czwórki, a skupić się jedynie na tej wspaniałej postaci i zrobić film, po którym padną pytania: Czy Doom jest bohaterem czy złoczyńcą? Czego on naprawdę chce? – zapowiada twórca.

Solowy film powstaje na zlecenie 20th Century Fox, ale na razie nie poznaliśmy daty premiery widowiska. Nie wiadomo także czy przejęcie wytwórni przez Disneya wpłynie znacząco na realizację rozpoczętych projektów.