Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Doktor Octopus dostanie solowy film?

Ostatnio w modzie są kinowe opowieści o antybohaterach i złoczyńcach. Jeszcze w tym roku na ekrany wejdzie „Joker” z Joaquinem Phoenixem, a w następnym czeka na nas „Morbius” z Jaredem Leto, ale to nie koniec, szykuje się choćby „Birds of Prey”, gdzie część zespołu będzie miała cokolwiek szemraną przeszłość… Za to do grona złoczyńców, którzy dostaną trochę więcej miejsca na wielkim ekranie ma dołączyć Doktor Octopus.

We Got This Covered podaje, że studio planuje stworzyć film o ośmioramiennym wrogu Spider-Mana. Przypuszcza się, że pogłębi historię upadku Otto Octaviusa – od szanowanego naukowca po owładniętego obsesją przestępcę. Już raz można było go zobaczyć w wersji aktorskiej w „Spider-Man 2” Sama Raimiego, postać sportretował wówczas Alfred Molina. Wprawdzie geneza tego bohatera nie będzie większym zaskoczeniem, ale niektóre elementy być może pozwolą twórcom stworzyć coś naprawdę intrygującego i wartościowego. Szczególnie, że w origin story Octaviusa znajduje się ogromna tragedia, strata i cierpienie – daje wiele możliwości.

Obecnie nie wiadomo nic o tym, kiedy miałby rozpocząć się zdjęcia do filmu, ani kto stanąłby za kamerą. Sony ma nie najgorszy materiał źródłowy, więc można wyłącznie zakładać, co będzie stało za motywacją, aby poważany naukowiec przemienił się w biomechanicznie wzmocnionego złoczyńcę.

Serwis wskazuje także Stanleya Tucciego jako ewentualnego odtwórcę Doktora Octopusa, choć podobno brany jest pod uwagę w „Batmanie” Matta Reevesa, co rodziłoby pewne komplikacje.


Źródło: wegotthiscovered.com