Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Doktor Sen z pierwszym zwiastunem!

Warner Bros. Pictures dotrzymało zapowiedzi, wypuszczając pierwszy zwiastun filmu na podstawie książki Stephena Kinga, będącej kontynuacją “Lśnienia”.

Film został wyreżyserowany przez Mike’a Flanagana („Gra Geralda”) w Georgii w stanie Atlanta.

W rolę Dany’ego wcielił się Ewan McGregor („Autor widmo”, „Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów”), Rebecca Ferguson (“Król Rozrywki”) zagrała Rose, z kolei Kyliegh Curran sportretowała Abrę. W obsadzie pojawili się także Carl Lumbly, Zahn McClarnon, Emily Alyn Lind, Bruce Greenwood, Jocelin Donahue, Alex Essoe i Cliff Curtis.

Premiera filmu w USA przypada na 8 listopada.

Fabuła książki skoncentrowana jest na losach dorosłego już Danny’ego Torrance’a, syna Jacka. Dan to już nie mały chłopiec przemierzający hotelowe korytarze, ale mężczyzna w sile wieku, uzależniony od alkoholu i narkotyków – one są jego remedium na traumę dzieciństwa. Jednak pewnego dnia trafia do miasteczka w New Hampshire, gdzie dzięki pomocy grupy AA dostrzega w sobie potencjał pomagania innym, w tym dwunastoletniej dziewczynce obdarzonej podobnym do jego własnego darem. W międzyczasie czytelnik dowiaduje się, że po Stanach krąży grupa staruszków, zwana Prawdziwym Węzłem, która aby utrzymać się przy życiu porywa dzieci ze zdolnościami… lśnienia.


Źródło: Warner Bros./YouTube