Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Doktor Strange i Spider-Man stworzą drużynę?

Wydarzenia z „Avengers: Koniec gry” z pewnością rodzą pytania dotyczące przyszłości Marvel Cinematic Universe, szczególnie, że wiodący bohaterowie jak Kapitan Ameryka czy Iron Man nie będą czynnie uczestniczyć w konstruowaniu uniwersum, podobnie można powiedzieć o Thorze bądź Hulku, których rola zapewne będzie w następnych produkcjach marginalna. Dlatego stawia się na Czarną Panterę, Kapitan Marvel, Doktora Strange’a czy Spider-Mana.

Tom Holland, odtwórca tytułowego bohatera nadchodzącego „Spider-Mana: Daleko od domu” w rozmowie z CinemaBlend powiedział, że najchętniej zobaczyłby swoją postać w duecie z Doktorem Strangem. Jednak nie była to wyłącznie prosta hipotetyczna odpowiedź, Holland wyraził się względem tego z wielkim entuzjazmem. Te wielkie podniecenie u aktora czasem wskazywało, że coś… jest na rzeczy.

„Naprawdę chcę nawiązać współpracę z Doktorem Strangem”, powiedział Tom, „Oboje jesteśmy nowojorczykami i po prostu naprawdę podoba mi się pomysł, aby facet od nauki połączył siły z facetem, potrafiącym czarować, ponieważ to, co reprezentuje [Strange] zaprzecza temu, co on [Parker] wie. I wydaje mi się, że to ciekawy pomysł, że istnieje prawdziwa nauka, o której mówi Peter, a potem pojawia się portal Doktora Strange’a, w którym nagle się pojawia”.

Prawdopodobnie byłby to całkiem interesujący, komediowy film – widać było w „Końcu gry”, w krótkich scenach interakcji między tymi bohaterami, swego rodzaju chemię. Zestawienie nauki i magii również mogłoby prezentować się ciekawie.

Z drugiej strony Marvel Studios ma chyba inne plany względem swoich postaci. Niedługo od Sony dostaniemy „Spider-Man: Daleko od domu”, które zapewne jest przyczyną wysypu pewnych domysłów związanych z Spideyem. Ale mówi się także o rychłym rozpoczęciu zdjęć do drugiej odsłony „Doktora Strange’a”. Ponadto, nic nie wskazuje, żeby bohaterowie mieli mieć występy w solowych obrazach kolegów z planu, choć może studio nas czymś zaskoczy?


Źródło: comicbook.com