Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Dolph Lundgren zagra Króla Nereusa w Aquamanie

Lundgren najwyraźniej nie umie i nie chce trzymać się z dala od ról w produkcjach DC Comics, przechodząc od szefa kryminalnego światku w “Arrow” do szefa morskiego świata w “Aquamanie” Jamesa Wana. Aktor wcieli się w Króla Nereusa, czyli największego przeciwnika Arthura Curry’ego – głównego bohatera, którego zagra Jason Momoa.

Z oficjalnego opisu możemy się dowiedzieć, że Nereus to władca podwodnego królestwa Xebel, który uważa, że Mera (żona Aquamana, grana przez Amber Heard) należy do niego i usiłuje pokonać Aquamana.

Nereus to całkiem nowa postać w komiksie, bo pojawił się dopiero w 2013 roku, w zeszycie “Death of a King”. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, jaka będzie filmowa rola Nereusa, ale wygląda na to, że Aquaman będzie atakowany ze wszystkich stron: przez Ocean Mastera (Patrick Wilson), Black Mantę (Yahya Abdul-Mateen II) i Nereusa właśnie.

W obsadzie nowej produkcji pojawią się także Nicole Kidman jako matka Aquamana, Temuera Morrison jako jego ojciec oraz Willem Dafoe w roli jego przyjaciela, Vulko.

Produkcja “Aquamana” rozpocznie się w maju, a przewidywana data premiery to 21 grudnia 2018 roku. Jasona Momoa w roli Aquamana pojawi się jednak na ekranie wcześniej, przy okazji premiery „Ligii Sprawiedliwości” 17 listopada tego roku.

dolph nereus