Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Dominion nie będzie końcem franczyzy Jurassic World

Frank Marshall, producent 3. odsłony „Jurassic World” zdradził, że przyszłoroczne widowisko nie zakończy historii dinozaurów w kinie. Twórcy mają w planach rozbudowę uniwersum zapoczątkowanego przez „Park Jurajski”.

Początkowo zakładano, że „Jurassic World” będzie trylogią, podobnie jak jego poprzednik „Park Jurajski”. Teraz dowiedzieliśmy się, że czekają nas kolejne odsłony cyklu:

– „Jurassic World: Dominion” nie będzie zakończeniem tej 30-letniej serii. To raczej początek nowej ery dla dinozaurów, które są teraz wśród nas na lądzie i mam nadzieję, że zostaną z nami jeszcze przez jakiś czas.

– zapowiedział Marshall w rozmowie z serwisem Collider.

Premiera „Jurassic World: Dominion” w USA została zaplanowana na 11 czerwca 2021 roku. Reżyserią zajął się Colin Trevorrow na podstawie scenariusza opracowanego we współpracy z Emily Carmichael. W obsadzie 3. odsłony cyklu powrócą jej gwiazdy – Chris Pratt, Bryce Dallas Howard oraz Jake Johnson, a obok nich zobaczymy też Justice’a Smitha, Omara Sy, BD Wonga, Daniellę Pinedę, DeWandę Wise, Isabellę Sermon oraz Jeffa Goldbluma.