Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Doug Liman o kontynuacji kontynuacji

Liman, reżyser pierwszej odsłony, zdradził w jednym z ostatnich wywiadów czego możemy spodziewać się po „Live Die Repeat and Repeat”, sequelu widowiska „Na skraju jutra” z 2014 roku.

Już wcześniej reżyser zapowiedział, że zapowiedziany „Live Die Repeat and Repeat” będzie zarazem sequelem i prequelem pierwszej części. Teraz doprecyzował swoje stanowisko:

W kinie panuje tendencja, żeby sequele były większe. Według mnie powinno być odwrotnie, bo pierwszy film robi reklamę drugiego. Dlatego za drugim razem nie potrzeba aż tyle akcji. Widownia polubiła wątki komediowe i samą koncepcję „Na skraju jutra”. Teraz możemy więc skupić się bardziej na postaciach Toma Cruise’a i Emily Blunt, a naszym filmie pojawi się też nowy bohater, którego z pewnością pokochacie. Na to właśnie położymy nacisk. Nie potrzebuję sekwencji akcji co dwie minuty. – zapowiada Liman. – Rozpoczęta w pierwszym filmie historia dostanie swoje zakończenie. Skupimy się na relacji między postaciami Toma i Emily. Pod koniec pierwszego filmu, Rita nie pamięta kim jest Cage’a. To daje nam interesujące, niesamowite możliwości. Fabuła rusza w miejscu, w którym zakończyliśmy, jednak nie posuwa się naprzód, bo obcy zmanipulowali czas. – dodaje reżyser.

Obecnie nie znamy daty premiery „Live Die Repeat and Repeat”.