Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

DreamWorks Animation kupione przez NBC Universal

NBCUniversal, jeden z oddziałów Comcast Corporation, ogłosił dziś zakup DreamWorks Animation – studia odpowiedzialnego za hity takie jak: “Shrek”, “Kung Fu Panda”, czy “Jak wytresować smoka” i jednej z najlepszych firm na rynku pełnometrażowych animacji obok Pixara, Walt Disney Animation Studios i Illumination Entertainment.

Comcast natomiast, jest w Stanach Zjednoczonych największym operatorem w sektorze telewizji kablowej i największym dostawcą Internetu. W 2011 roku korporacja doprowadziła do fuzji z NBC Universal, co było w pewien sposób finansowym odbiciem się po nieudanym zakupie The Walt Disney Company za 66 mld dolarów w 2004 roku.

DreamWorks Animation to wspaniały dodatek dla NBC Universal – powiedział Steve Burke, dyrektor generalny NBCUniversal.

Jeffrey Katzenberg i DreamWorks stworzyli niesamowitą markę i wielką skarbnicę wartości intelektualnej. DreamWorks pomoże nam w rozwinięciu sektora filmu, telewizji, a także parków tematycznych. – podkreślił Burke.

DreamWorks musiało w zeszłym roku ciąć koszty z uwagi na mocną konkurencję, ale jego wartość rynkowa to około 2,3 mld dolarów. Comcast ma zaoferować ponad 3 mld dolarów, a transakcja dojdzie do skutku z końcem tego roku.