Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

DreamWorks nabyło prawa do nowej powieści Cressidy Cowell

Wytwórnia planuje nową adaptację powieści autorki „Jak wytresować smoka”, czyli Cressidy Cowell. „The Wizards of Once” pojawi się w księgarniach dopiero jesienią, ale DreamWorks już nabyło prawa do adaptacji historii. W fabule możemy spodziewać się magów, wojowników i 12-latka zmieniającego świat.

Nowa seria od Cowell opowiada historię syna Króla Czarowników, który nie umie władać magią i córki Wojowniczej Królowej, która posiada zakaz używania czarów. Xar (chłopiec) to postać dość podobna do Czkawki (Jay Baruchel) z „Jak wytresować smoka”, który nie żyje w zgodzie z rodzinną tradycją. Pomimo podobieństw, seria Cowell ma opowiadać zgoła inną historię:

Byli sobie magowie władający magią i wojownicy magii nie używający. Xar, syn Króla Czarodziejów nie potrafił rzucić jednak ani jednego czaru. Wish natomiast, córka Wojowniczej Królowej, ma zakaz używania magii, którą władać potrafi. Kiedy dzieci spotykają się ze sobą, rozpoczyna się wielka przygoda mogąca znacząco wpłynąć na losy obu światów.

Prezes DreamWorks Feature Animation Group, Chris deFaria, stwierdził, że nowa historia ma “unikalne magiczne uniwersum” i potencjał na “nową franczyzę”:

– Cressida jest już częścią rodziny DreamWorks, a “The Wizards of Once” może stać się naszą nową franczyzą. Historia jest napakowana perfekcyjnymi elementami tworzącymi unikalny, magiczny świat pełen przygód, zabawnych i zapadających w pamięć momentów. To zaszczyt mieć możliwość partnerstwa z tą niesamowicie kreatywną autorką po raz kolejny.

Jeżeli adaptacja “The Wizards of Once” pojawi się w kinach, prawdopodobnie nastąpi to za kilka lat, ale wielu fanów “Jak wytresować smoka” prawdopodobnie będzie czekać na nią z niecierpliwością.