Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Duke Nukem zawita na duży ekran

Hollywood powraca do pomysłu ekranizacji serii kultowych gier komputerowych „Duke Nukem”. Wybrano już odtwórcę głównej roli, a został nim John Cena!

Cena to amerykański wrestler, który powoli zmienia branżę i wzorem Dwayne’a „The Rocka” Johnsona próbuje swych sił w aktorstwie. Na swoim filmowym koncie ma udział w takich produkcjach jak „Tata kontra tata”, „12 rund”, „Siostry” czy „The Wall”. Ostatnio użyczył swojego głosu głównemu bohaterowi animacji „Fernando”, a obecnie pracuje nad „Bumblebee” i zaangażował się w projekt „Duke Nukem”.

Film powstanie dla Paramount Pictures, a wyprodukuje go Platinum Dunes, studio Michaela Baya. „Duke Nukem” znajduje się obecnie w bardzo wczesnej fazie przygotowań, nie zatrudniono jeszcze scenarzysty, który stworzyłby fabułę obrazu.

„Duke Nukem” to gra, którą stworzyło w 1991 roku Apogee Software. Tytułowy bohater pojawił się do tej pory łącznie w 19 grach, w tym w ostatniej, „DukeNukem 3D: World Tour”. Jon St. John udziela w grze głosu głównej postaci. Misje Duke’a często wymagają użycia sporej siły i innych umiejętności, aby powstrzymać obcych przed atakiem na ziemię. Znany jest z posiadania odrzutowego plecaka, złotego pistoletu IMI Desert Egale oraz złotego Colta M1911.

Duke Nukem John Cena