Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Duma i uprzedzenie i zombie z nowym spotem

Już niedługo do kin trafi „Duma i uprzedzenie i zombie”, filmowa adaptacja kontrowersyjnej książki Setha Grahame-Smitha. Dziś mamy dla Was kolejny trailer produkcji.

„Duma i uprzedzenie i zombie” to przerobiona przez Setha Grahame-Smitha klasyczna powieść Jane Austen. Choć książka spotkała się z negatywnymi opiniami i uznano ją za okrutną profanację, to film ma spore szanse na sukces. W wersji Smitha siostry Bennet dalej przeżywają swoje perypetie miłosne, ale prócz tego muszą się zmierzyć z wygłodniałymi zombie. Na szczęście, kobiety nie zostały same – na pomoc przychodzi im pan Darcy i regiment brytyjskiej armii.

Reżyserią zajął się Burr Steers („Ucieczka od życia”, „17 Again”, „Charlie St. Cloud”), który odpowiada także za scenariusz filmu.

W obsadzie zagrają: Lily James (jako Elizabeth Bennet), Sam Riley (Pan Darcy),Jack Huston (Pan Wickham), Bella Heathcote (Jane Bennet), Douglas Booth (Pan Bingley), Matt Smith (Pan Collins), Charles Dance (Pan Bennet) oraz Lena Headey (Lady Catherine de Bourgh).

Światowa premiera „Duma i uprzedzenie i zombie” jest zaplanowana na 19 lutego, a w polskich kinach film zobaczymy 11 marca.