Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Dwuczęściowa Dark Phoenix?

W sieci, dzięki Olivii Munn wcielającej się w postać Psylocke w „X-Men: Apocalypse”, pojawiły się interesujące pogłoski. Aktorka zasugerowała bowiem, że „X-Men: Dark Phoenix” może zostać podzielona na dwie części.

Jej słowa mogą zawierać w sobie ziarno prawdy, bo już wcześniej w mediach pojawiły się informacje, że 20th Century Fox zamierza ponownie zebrać ekipę filmową krótko po zakończeniu zdjęć do „Dark Phoenix”. Powodem ma być realizacja drugiej części widowiska.

Film reżyseruje Simon Kinberg, który jest również twórcą scenariusza do „X-Men: The Dark Phoenix”, a wśród obsady pojawia się także Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Tye Sheridan, Sophie Turner, Alexandra Shipp, Even Peters i Kodi Smit-McPhee.

Premiera „X-Men: Dark Phoenix” zaplanowana jest na 2 listopada 2018 roku. Sequel, jeżeli faktycznie są plany jego realizacji, mógłby trafić do kin 22 listopada 2019. Ta data bowiem jest zarezerwowana przez wytwórnię na premierę jednego z widowisk osadzonego w uniwersum X-Men.