Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Działająca deskolotka od Lexusa! – wideo z testów

Firma Lexus zaprezentowała materiał wideo z pierwszych testów swojej deskolotki inspirowanej filmem „Powrót do przyszłości”. Swoje wrażenia z jazdy opisał jeden z dziennikarzy biorących udział w próbach testowych w Barcelonie. Niedawno pisaliśmy o prototypie opracowanym przez Lexusa w tym artykule. Deskolotka Lexusa lewituje dzięki wyjątkowo potężnym magnesom i zasilana jest nadprzewodnikami chłodzonymi ciekłym azotem.

Firma zdradziła wówczas jedynie, że nad projektem pracowały przez ostatnie 20 miesięcy zespoły w Niemczech i Londynie, a prototyp przechodzi fazę testów prowadzonych przez ekipę profesjonalnych skaterów. Lexus podaje, że ich deskolotka działa na razie wyłącznie na specjalnej, metalicznej powierzchni. Dziś zaprezentowano materiał z Barcelony ze specjalnego hoverparku zbudowanego przez Lexusa.

Jak na razie jedynie hoverpark w Barcelonie umożliwia jazdę i zabawę na deskolotce. Swoje wrażenia z jazdy opisał za to Sam Sheffer z portalu The Verge. Dziennikarz sprecyzował również, że obecnie deskolotka działa przez 20 minut, a po upływie tego czasu wymaga ładowania. Waga urządzenia to 9 kg.

– „Kiedy postawiłem prawą stopę na deskolotce, od razu poczułem coś istotnego: ona kiwa się z boku na bok. Uczucie było podobne do balansowania na linie. Odepchnąłem się tylną stopą, tak jak przy tradycyjnej deskorolce i od razu zahaczyłem spodem deski o ziemię. Gładka i płynna jazda przychodziła partiami, gdyż prawidłowe balansowanie i utrzymanie równowagi na desce okazało się trudnym zadaniem. Starałem się zmieniać obciążenie i ustawienie stóp, jednak po ponad 10 minutach zabawy, udało mi się przejechać jedynie kilka metrów bez tarcia deską o ziemię” – czytamy w relacji Sheffera.

Dziennikarz zaznaczył, że choć jazda na deskolotce to świetna zabawa, to jednak w niczym nie przypomina wydarzeń z serii „Powrót do przyszłości”. W trakcie testów firma Lexus wyjawiła również swoje prawdziwe zamiary. Nie zamierza wprowadzać w przyszłości deskolotki do regularnej sprzedaży. Urządzenie jest gadżetem promocyjnym mającym zwiększyć sprzedaż samochodów koncernu.

Z przykrością informujemy więc, że fani „Powrotu do przyszłości” będą musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać jeszcze na prawdziwą deskolotkę.