Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Dziewczyna z pociągu na szczycie jesiennego box-office’u?

W zeszły weekend absolutnym zwycięzcą box-office’u okazał się “Osobliwy dom Pani Peregrine”, który zarobił 28,8 miliona dolarów, a za nim uplasował się film “Żywioł. Deepwater Horizon”, któremu udało się zdobyć 20,2 miliona. Wysokie wyniki osiągnęły także filmy “Narodziny Narodu” (12.4 miliona dolarów) i “ Middle School: The Worst Years of My Life” (9.4 miliona dolarów). Przewiduje się, że “Dziewczyna z pociągu” zarobi w krótkim czasie 24,3 miliony dolarów.

Film oparty jest na nowej, bardzo popularnej noweli od Pauli Hawkins. Film zadebiutuje w sumie w ponad 3 tysiącach kin. Jak na razie na Rotten Tomatoes produkcja zebrała średnie opinie, osiągając wynik 56%.

W thrillerze Rachel (Emily Blunt), mocno przygnębiona przez rozwód spędza dnie na rozmyślaniu o perfekcyjnej parze żyjącej w domu, który mija pociągiem codziennie. Pewnego dnia dziewczyna zauważa pewne szokujące zdarzenie, które staje się dla niej tajemnicą do rozwiązania. Poza Blunt w filmie pojawili się także Rebecca Ferguson, Haley Bennett, Justin Theroux, Luke Evans, Allison Janney, Edgar Ramirez, Lisa Kudrow i Laura Prepon. Tate Taylor („The Help”) zajęła się reżyserią, a scenariuszem Erin Cressida Wilson.

Topową dziesiątkę box-office zamknęły: “Siedmiu Wspaniałych” (8.5 mln dolarów), “Bociany” (7.3 mln dolarów), „Sully” (4.1 mln dolarów), „Masterminds” (3.2 mln dolarów) i „Queen of Katwe” ($1.4 mln dolarów).