Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ekranizacją nowej wersji Drużyny A zajmie się Chris Morgan

Serial The A-Team zadebiutował w 1983 roku. Odnowioną wersję przygotuje, na zlecenie 20th Century Fox, producent i scenarzysta serii „Szybcy i wściekli” – Chris Morgan.

20th Century Fox przymierza się do projektu zrealizowania współczesnej wersji serialowego hitu lat 80-tych „The A-Team”. Scenariusz napisze Albert Kim („Jeździec bez głowy”, „Nikita”), a produkcją zajmą się Chris Morgan oraz Tawnia McKiernan („Kości”, „Mentalista”) – córka jednego z współautorów oryginału.

Fabuła remake’u skupi się na członkach oddziału do zadań specjalnych, którzy zostają niesłusznie oskarżeni o zbrodnię, której nie popełnili. Pragnąc oczyścić się z zarzutów, będą pomagać nie tylko sobie, ale i napotkanym ludziom w tarapatach. W przeciwieństwie do oryginalnej wersji, w składzie nowej drużyny znajdą się zarówno mężczyźni jak i kobiety.

Serial „Drużyna A”, stworzony przez Stephena J. Cannella i Franka Lupo, zadebiutował w 1983 roku. Przedstawił historię czwórki najemników, którzy zostali oskarżeni o obrabowanie Banku Hanoi. Skazani na odsiadkę w więzieniu wojskowym, ratują się ucieczką i od tej pory szukają sposobu na oczyszczenie się z zarzutów. Tak zaczęła się historia Drużyny A, grupą najemników do wynajęcia. W głównych rolach wystąpili: George Peppard (pułkownik John „Hannibal” Smith), Dirk Benedict (porucznik Templeton „Buźka” Peck), Dwight Schultz (kapitan H.M. Murdock) oraz Mr. T (B.A. Baracus).

Produkcja ta cieszyła się ogromną popularnością, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Polsce. Łącznie wyemitowano 98 odcinków, pełnych akcji i humoru. Warto przypomnieć, że w 2010 roku powstał niezbyt udany kinowy reboot „Drużyny A” z Liamem Neesonem i Bradleyem Cooperem w obsadzie.

A jak Wy oceniacie pomysł Sony na stworzenie kolejnej wersji kultowej „Drużyny A”?