Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ekranizacja opowiadania z Dzienników gwiazdowych Stanisława Lema na PolakPotrafi.pl

 

Wielbicieli Stanisława Lema powinna zainteresować projekt grupy ambitnych młodych twórców. Mają zamiar zekranizować jedną z najciekawszych przygód Ijona Tichego z „Dzienników gwiazdowych” Stanisława Lema – „Podróż Siódmą”. Potrzebują jednak waszego wsparcia! Szczegóły projektu poniżej!

Twórcami projektu są Kamil Siuda, Tomasz Łukasik, Patryk Sielecki oraz Marcela Miś. Na portalu crowdfundingowym PolakPotrafi.pl zbierają fundusze, by zrealizować swój pomysł. Mają zamiar zekranizować „Podróż Siódmą”. Tak przedstawia się zarys fabuły filmu:

Akcja toczy się w przestrzeni kosmicznej, gdzie Ijon Tichy, podróżując swoim statkiem napotyka wiry czasoprzestrzenne. Na domiar złego pojazd uległ awarii, po której bohater utracił kontrolę nad sterami. Po tajemniczych turbulencjach zaczynają dziać się wokół niego bardzo dziwne rzeczy. Odkrywa że nie jest tu sam. Jeśli chcesz wiedzieć więcej koniecznie przeczytaj opowiadanie i pomóż Nam zrobić ten film.

Ekranizacją opowiadania Lema, twórcy pragną „nie tylko wyrazić swój podziw, ale przede wszystkim złożyć podziękowanie za dorobek, który dla wielu pokoleń jest początkiem przygody z fantastyką naukową.”

Minimalna kwota, która pozwoli na start projektu to 7000zł. Kwota ta zapewni podstawowe środki do nakręcenia filmu, jak opisują organizatorzy:

„Adaptujemy pomieszczenie na statek kosmiczny. Korzystamy ze szkolnego zaplecza (studio, kamera 4K, oświetlanie, dźwięk). Nie zatrudniamy firm zewnętrznych, a angażujemy studentów naszej uczelni z ostatnich lat.”

Na koncie znajduje się na chwilę obecną 4952zł. Zbiórka potrwa do 25 kwietnia. Jednak by stworzyć w pełni profesjonalny film, konieczne są większe środki. Twórcy potrzebują 70.000zł, by zrealizować wizję na najwyższym poziomie:

„Pieniądze te pozwoliłyby nam zbudować wyjątkową scenografię, tak ważną dla oddania świata Ijona Tichego. Dysponując środkami będziemy mogli także pozwolić sobie na wynajem najlepszego sprzętu, tak aby stworzony przez nas film nie stanowił półśrodka i nie był półamatorską produkcją, ale w pełni profesjonalną adaptacją filmową. Do tego, oprócz sprzętu, potrzebni są najlepsi specjaliści od dźwięku, obrazu i efektów specjalnych. Bez Was ich nie zdobędziemy.”

Dodatkowo twórcy podkreślają, że rok 2016 jest rokiem szczególnym – w marcu minęło 10 lat od śmierci wybitnego pisarza. Dlatego też powstanie tej produkcji, dedykowanej Stanisławowi Lemowi, byłoby jednym z najpiękniejszych podziękowań dla pisarza, a ponad to przypomnieniem i utrwaleniem jego dorobku w polskiej kinematografii.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę na PolakPotrafi.pl, a poniżej prezentujemy materiał promocyjny projektu.