Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ekranizacją The Division zajmie się Stephen Gaghan

Kolejna gra wideo doczeka się filmowej adaptacji. Czy przełamie słynną klątwę tego typu ekranizacji? Przyszła pora na „The Division”, którym zajmie się Stephen Gaghan. Twórca napisze scenariusz oraz stanie za kamerą produkcji.

„The Division” to gra, której akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, gdzie pandemia pustoszy ludność Nowego Jorku po tajemniczym ataku terrorystycznym. Gracz jest członkiem Strategicznego Wydziału Wewnętrznego, który musi odnaleźć przyczynę zdziesiątkowania miasta, starać się przywrócić porządek i zapobiec pogłębiającemu się kryzysowi.

Jestem podekscytowany perspektywą pracy z Ubisoft Motion Pictures i współpracą z ich ekipą w Massive Entertainment, aby przenieść na wielki ekran „The Division”. To świetni ludzie, bardzo kreatywni, chętni do podejmowania ryzyka. Gra odniosła ogromny sukces, w dużej mierze ze względu na wizualną stronę stworzonego przez nich świata, z ich wizją Manhattanu w trakcie apokalipsy. Jest wciągająca, cudownie dziwna, tak bardzo znajoma i pełna możliwości. Niezwykle ważna jest również współpraca z Jessicą Chastain i Jakem Gyllenhaalem na każdym etapie procesu. – wyjaśnia Gaghan.