Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ekranizację Attack on Titan przygotuje Andres Muschietti

Choć Muschietti nie zakończył jeszcze zdjęć do “It: Chapter Two”, to już ma w planach kolejny duży projekt. Filmowiec ma zamiar zekranizować bestsellerową mangę, “Attack on Titan”.

Producentami filmu będą Masi Oka, David Heyman oraz Barbara Muschietti, a projekt powstanie na zlecenie Warner Bros. Pierwsze pogłoski o tym, że wytwórnia walczy o prawa do ekranizacji mangi pojawiły się na początku 2017 roku. Jak się teraz okazuje, Warner Bros. wygrała batalię.

Akcja mangi „Attack on Titan” osadzona jest 100 lat po nagłym przybyciu Tytantów, tajemniczych, gigantycznych, humanoidalnych stworzeń, które pożerają ludzi. Ludzkości zaczyna grozić wyginięcie. Ci, którym udało się przetrwać, żyją w relatywnym pokoju za potężnymi murami, które zostały wzniesione po to, aby bronić się przed Tytanami. Jednakże pokój zostaje zachwiany, gdy 50-metrowy Tytan rozbija mur i umożliwia tym samym pojawienie się w mieście kolejnych z jego gatunku. Historia skupia się na Eren, który dołącza do Outer Wall Restoration Team, gdzie spotyka przyjaciółkę z dzieciństwa i razem próbują naprawić mur.

Cieszycie się, że Hollywood zabiera się za “Attack on Titan” czy wystarczają Wam dotychczasowe ekranizacje?