Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Elizabeth Banks wyreżyseruje Księżniczkę w papierowej torbie

Wytwórnia Universal Pictures kupiła prawa do ekranizacji „Księżniczki w papierowej torbie” („The Paper Bag Princess”), bestsellerowej powieści dla dzieci autorstwa Roberta Munscha, którą zilustrował Michael Martchenko.

Scenariusz filmu stworzy Katie Silberman, a za kamerą produkcji stanie aktorka i reżyserka Elizabeth Banks („Power Rangers”, „Dzień z życia blondynki”, „Igrzyska śmierci”).

„Księżniczka w papierowej torbie” ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Feminoteka, poniżej możecie zapoznać się z oficjalnym opisem książki:

Czy księżniczki w bajkach dla dzieci zawsze muszą być bierne i czekać na królewicza na białym koniu, który wybawi je z opresji? Poznaj odważną, inteligentną i niezwykłą księżniczkę Elżbietę, która wyrusza w ślad za strasznym smokiem, by uwolnić księcia Ronalda. Księżniczka miała poślubić księcia Ronalda, gdy groźny smok zaatakował zamek i porwał księcia.

Książka dla dzieci “Księżniczka w papierowej torbie” napisana przez Roberta Munsch’a z ilustracjami Michael’a Martchenko została wydana po raz pierwszy w Kanadzie w latach 80. i natychmiast zyskała uznanie nie tylko dzieci i dorosłych, ale i krytyki feministycznej. Przełamuje powielany w wielu bajkach o księżniczkach stereotyp biernej dziewczynki, czekającej na swojego księcia. Książka wznawiana jest do dziś w wielu krajach. Po raz pierwszy w Polsce. Fantastyczna opowieść dla dziewczynek (i nie tylko) od lat czterech.

 księżniczkę w papierowej torbie